Hokery dla atmosfery

HokeryKażdy szanujący się lokal posiada bar. Za barem powinien znajdowac się szaman (lub szamanka), czarujący gości i serwujący im to i owo, zaś goście... powinni mieć na czym siedzieć. I tu pojawia się pytanie: gdzie kupić dobre krzesła barowe, czyli hokery?

Na pewno nie w markecie. Odpadają również wszelkiego rodzaju place targowe oraz domorośli majsterkowicze i ich wybitne dzieła, wykonane po godzinach w garażu u szwagra. A właściwie dlaczego nie? Przecież na pewno będzie tanio.

Niewątpliwie tak, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Nie sztuka jest bowiem wykonać krzesło, które znośnie wygląda – sztuką jest wykonać je tak, aby było trwałe i przeżyło pierwszy weekend w klubie, pozostając wciąż w jednym kawałku. A tego warunku, niestety, ani marketowe ani chałupniczo wykonane krzesła, nie spełnią.

Z kolei wybranie się do wypasionego salonu wystroju wnętrz, wiąże się z ponoszeniem znacznych kosztów, i to wcale nie dlatego, że prezentowane tam krzesła są wykonane ze złota; po prostu, w ich cenie mieści się również czynsz za wcale niemały lokal oraz pensja eleganckiego pana w garniaku, który nam o tych krzesełkach opowie, na pewno nie działając w czynie społecznym.

Dlatego, optymalnym rozwiązaniem jest wybór sklepu internetowego. Wówczas, po pierwsze, mamy zdecydowanie niższą cenę, niż w sklepie stacjonarnym, a po drugie, zyskujemy wszystko to, co da nam sklep stacjonarny, a nie da market ani pan Zenek majsterklepka: gwarancję, serwis oraz odpowiednią jakość.

Ok, powiedzmy, że kwestię gdzie kupić, mamy rozwiązaną? Ale co kupić? Jak z tylu możliwych opcji wybrać najlepszą?

Po pierwsze, najlepiej nie zrzucać tego zadania na żonę czy dziewczynę; z pewnością do krzeseł dokupi jeszcze nową kieckę i buty, żeby się na nich ładnie prezentować. Po drugie, warto zastanowić się, jaki styl ma miejsce, gdzie takie hokery będą stały? Jeśli jest to nowoczesny klub, to tradycyjne, drewniane i obite skórą hokery będą wyglądały, jak zajumane od bogatego wujka. Z kolei, jeśli mamy wnętrze o przytulnym, kameralnym charakterze, postindustrialna konstrukcja z chromowanej stali i plastiku będzie raczej niemiłym zgrzytem. A co, jeśli nasz lokal nie ma precyzyjnie określonego stylu? To w sumie... dobrze, bo właśnie zakup hokerów jest idealnym momentem, aby mu ten styl nadać. Wystarczy obejrzeć dowolny odcinek o rewolucjach, gdzie tęga blondynka wywraca życie restauracji do góry nogami. Oczywiście, beszta wszystkich wokół, obraża właścicieli i generalnie robi jedną wielką rozróbę, co niekoniecznie musi wzbudzać nasz entuzjazm i sympatię. Ale jest profesjonalistką, a tym, od czego zawsze zaczyna przemianę danego miejsca, jest nadanie mu jednolitego stylu. Być może tak się złożyło, że styl naszego lokalu jest wypadkową przypadkowych wyborów, okazyjnie zakupionych sprzętów, czy też wyższych konieczności, jak np. brak funduszy czy wymogi techniczne. Ok. Stało się. Teraz warto zadbać o to, by następny wybór nie był przypadkowy i nadał naszemu lokalowi to coś, co sprawi, że wyróżnimy się na tle konkurencji. Tym, co przyciąga klientów, jest przede wszystkim fajna atmosfera i ciekawy pomysł na wystrój. A tym, co jako pierwsze rzuci się klientom w oczy, będzie właśnie bar i przestrzeń wokół niego, w której dumnie prezentować się będą nasze nowe hokery, zachęcając do spędzenia w tym miłym miejscu nieco więcej czasu.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej