Podpórki do książek dla twojego wnętrza

Podpórki pod książki, to nie tylko praktyczny przyrząd, dzięki któremu książki zgromadzone na półce nie spadną, szczególnie gdy pólka nie posada boków. Podpórki do książek są, a właściwie mogą być ciekawym gadżetem, który urozmaici półkę z książkami i co ważne zachęci do skorzystania z księgozbioru. Mogą być elementem zdobniczym salonu, czy gabinetu, o ile tylko dopasujemy jego charakter do całego wystroju wnętrza.

Na rynku jest szereg różnego rodzaju podpórek w mniej lub bardziej finezyjnych kształtach i wybór tej właściwej nie powinien sprawić problemu Można jednak spróbować popuścić wodze fantazji i wykorzystać swoje zdolności manualne i samu wykonać podpórkę do książek. Taka własnoręcznie wykonana podpórka do książek będzie ciekawym elementem każdego pokoju, a jednocześnie będzie wyrażać charakter osoby, która ją wykonała. Własnoręcznie wykonane elementy dekoracyjne są sposobem na pokazanie swojego charakteru jak również dają szanse na indywidualność i wyjątkowość pomieszczenia.

Jako podpórki do książek można wykorzystać różnego rodzaju przedmioty, które muszą być jednak ciężkie i stabilne. Doskonale sprawdzają się cegły, flakony wypełnione piaskiem czy różnego rodzaju figurki. Rzeczy te bardzo fajnie się prezentują, mają tylko jedną wadę- same w sobie są ciężkie, więc stawianie ich na półce, która wisi obciążona książkami, jest mocno ryzykowne.

Własnoręcznie wykonane podpórki do książek

Jak już wspomniano podpórki do książek można wykonać samemu, a ciekawym pomysłem jest wykorzystanie drewna, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Aby wykonać proste, ale efektowne podpórki do książek potrzebne będą dwa kawałki drewna, oraz plastikowe paski. Paski można wyciąć korzystając np. ze starej teczki na dokumenty. Paseczki przykleja się do spodu kawałków drewna za pomocą mocnej, dwustronnej taśmy klejącej. Na wszelki wypadek może również zabezpieczyć ją przed poruszaniem wbijając dwa małe gwoździki.

Do wykonania podpórek należy wykorzystać kawałki drewna ładnie oheblowane i ucięte pod kątem prostym. Zamiast plastikowych pasków, można wykorzystać blaszki, które dostępne są w sklepach budowlanych. Nie mogą być zbyt ciężkie, ale jednocześnie muszą być stabilne. Cienkie taśmy plastiku wkładamy pod książki, a drewno zatrzymuje je przed zsunięciem się z półki czy przed zmianą pozycji. Bardzo ładnie prezentują się na półce i dodają wnętrzu naturalności. Sprawdzają się w pomieszczeniach urządzonych w stylu ekologicznym, ale i klasycznym i nowoczesnym. Drewno, nawet gdy jest tylko elementem dekoracyjnym zawsze dodaje pomieszczeniu ciepła i przytulności.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej