Pokój dziecięcy - zasłony czy rolety?

Pokój dziecięcy to bardzo ważne miejsce, o którego urządzenie należy odpowiednio zadbać. Tak samo ważną rolę jak meble czy podłoga, odgrywa tutaj okno. Pokój dziecka, niezależnie od tego, w jakim wieku jest dziecko, musi być miejscem dla niego przyjaznym, czyli przede wszystkim bezpiecznym, ale również miłym, radosnym. Wspomniane okno, tak samo jak w naszej sypialni czy salonie, powinno być czymś udekorowane i osłonięte. Do wyboru mamy firany, zasłony, rolety i żaluzje. Poszczególne opcje możemy też ze sobą łączyć, jak na przykład firany i żaluzje. Jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w pokoju dziecka?

W przypadku małych i do tego bardzo aktywnych dzieci na pewno nie powinny wchodzić w grę długie do samej podłogi firany czy zasłony. Dziecko mogłoby pokusić się o zabawę nimi. Zerwanie firany to doprawdy najmniejszy kłopot w porównaniu z tym, iż dziecko mogłoby naruszyć konstrukcję karnisza czy co gorsza... urwać go podczas szarpania firany. Poza tym dzieci mają wyjątkowo niecodzienne pomysły i mogą taką łatwo dostępną firanę na przykład pociąć czy pomalować, a to tylko dodatkowy kłopot. W związku z tym w dziecięcym pokoju zdecydowanie najlepiej sprawdzą się firany do wysokości parapetu.

Jeśli pokoik jest dość mały, możemy całkowicie zrezygnować z zasłon na rzecz żaluzji montowanych między szybami czy rolet, które montuje się w ramie okiennej. Gdy pokój jest wyjątkowo nasłoneczniony będzie to idealne rozwiązanie, bo dzięki roletom, a w szczególności żaluzjom, możemy znacznie zredukować napływ promieni słonecznych i dzięki temu pomieszczenie nie będzie się mocno nagrzewać. To, na jaką opcję ostatecznie postawimy, zależy w dużej mierze od wieku dziecka i tego, czy posiada ogromny "talent" do niezwykłych, niebezpiecznych pomysłów. Sami własne dziecko znamy najlepiej i pod tym właśnie kątem powinniśmy przeanalizować dostępne propozycje. Należy pamiętać o tym, iż dekoracje okienne w pokoju dziecka powinny być jak najbardziej bezpieczne i funkcjonalne.

Rolety, zasłony - Textil Kraków

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej