Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdy mieszkania w blokach, pokoje w domach są małe, niskie, nie wyglądają atrakcyjnie i naprawdę osoby lubiące duże przestrzenie mogą nabawić się klaustrofobii. Nie jest jednak do końca tak, ze w takich sytuacjach nie mamy zbyt wielkich możliwości, by ów stan rzeczy zmienić. Na szczęście można bowiem dokonać paru "kosmetycznych" zmian, dzięki którym pomieszczenie będzie prezentowało się dużo lepiej, jaśniej, będzie optycznie wyglądało na większe.

Przede wszystkim liczy się kolorystyka owego pomieszczenia. Nawet małe pomieszczenia można pomalować na ulubione kolory, trzeba tylko umiejętnie te barwy zastosować. Sufit oczywiście nie musi być pomalowany na biało, ale warto zastosować jasne kolory. Meble z kolei powinny być niskie i w bardzo jasnych kolorach, dzięki temu optycznie powiększą pomieszczenie. Wszystkie szafki, stoliki powinny być wykonane na wymiar co sprawi, że prezentować się będą odpowiednio. Nie mniejsze znaczenie ma również podłoga. Najlepiej byłoby, żeby miała jednolity kolor. To również sprzyja odpowiedniemu postrzeganiu pokoju. No i kwestia ostateczna – jasne i na półprzeźroczyste, zwiewne zasłony.

Jeśli jednak i tego rodzaju zabiegi nie wystarczą i nadal będziemy się czuli niezbyt komfortowo w danym wnętrzu, to warto pomyśleć przykładowo nad likwidacją drzwi. Jeśli zatem owym pomieszczeniem, które chcemy powiększyć optycznie jest kuchnia czy salon to nie będzie z tym problemu, bo tu nie ma szczególnej potrzeby zachowania prywatności. Pamiętajmy także, by naprawdę "nie zagracać" pomieszczenia. Zrezygnujmy więc ze zbędnych ozdób, które tylko zajmują miejsce, a i tak niczemu nie służą.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej