Jak wybrać idealne miejsce na wesele?


Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby ten szczególny dla nich dzień był niezapomniany. Wszystko musi więc być idealne a już w szczególności miejsce imprezy. To ono stanowi o dobrym guście wesela i klimacie jaki powinien tam zapanować. Dzięki temu owe przyjęcie będzie wspominane przez rodzinę i przyjaciół jako najpiękniejsze i najbardziej udane.

Pierwszy etap w wyborze miejsca

Wybranie miejsca nie jest sprawą łatwą, wymaga dużo wysiłku bo i rozeznania się na rynku a także sprawdzeniu osobiście czy wszystko co znajduje się w ofercie jest zgodne z rzeczywistością.

Przed dokonaniem wyboru trzeba określić swoje wymagania dotyczące imprezy. Po pierwsze wystrój domu weselnego - czy ma być bardziej elegancka czy rustykalna a także czy ma się odbywać w rodzinnej miejscowości czy może w dużym mieście.

Gotowe rozwiązania

Warto skorzystać z ofert jakie są dostępne w domach weselnych, hotelach czy też restauracjach a nie próbować jak to zdarzało się w starszych pokoleniach wyprawianie go we własnym zakresie. Trudno było wszystkiego przypilnować a logistyka wydarzenia mogłaby przytłoczyć samego tzw. konsultanta ślubnego. Sprofilowane lokale posiadają wszystko co jest potrzebne żeby wesele się udało i nie przysparzało zmartwień Młodej Parze. Jest to zaplecze gastronomiczne z adekwatnym menu, obsługa wyspecjalizowana w swoich zadaniach podczas większych przyjęć. Dzięki temu oszczędzamy bo nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z organizacją karty menu i serwisu zajmującego się obsługą.

Oferty hoteli

Najczęściej wybieraną opcją są hotele ponieważ łatwiej jest ulokować tam gości przyjezdnych z dalekich zakątków Polski i świata. Restauracje hotelowe mają zwykle przygotowane oferty na okazję ślubu łącznie z menu, obsługą i innymi atrakcjami a przy okazji mamy tam nocleg dla gości. Często hotele udostępniają apartament dla Młodej Pary za darmo, co pozwala na oszczędności a także wygodę gdy ktoś z tej dwójki będzie chciał się odświeżyć, zrelaksować lub przebrać.

Restauracje

Z kolei restauracje są idealnym miejscem na mniejsze przyjęcia, gdy zaproszone osoby mieszkają w tym samym mieście. Tego typu lokale znajdują się w dogodnych miejscach jeśli chodzi o dojazd więc nie trzeba się martwić o transport gości. Restauracje w większości mają oferty weselne zgodne z wymaganiami Młodych Par, nie powinna nas też zawieść kuchnia ani obsługa.

Dom weselny

Ostatnią propozycją są domy weselne proponowane dla osób posiadających dużą rodzinę i sporą ilość przyjaciół. Mają one wszystko o czym można zamarzyć w dniu ślubu, poczynając od wystroju sali, noclegów a kończąc na zespole muzycznym i kuchni. Znajdują się one zwykle na obrzeżach miast lub po prostu w mniejszych miejscowościach a na czas imprezy są wyłączone z użytku przez osoby postronne.

Inne aspekty organizacji wesela

Decydując się na miejsce, gdzie urządzimy wesele należy wziąć pod uwagę porę roku w jakiej się ono odbędzie. Zwykle takie przyjęcia organizuje się wiosną, latem, ewentualnie wczesną jesienią więc warto pomyśleć o miejscach posiadających kawałek zieleni lub taras. Dzięki temu imprezę można przenieść na świeże powietrze co jest na pewno przyjemniejsze niż siedzenie w dusznej sali, zwłaszcza gdy pogoda będzie słoneczna. W ogrodzie istnieje możliwość rozpalenia grilla co może być ciekawą propozycją w menu zastępującą standardowy obiad który zwykle składa się z rosołu i schabowego z ziemniakami. Na powietrzu można też skorzystać z ogniska, wyglądającemu wieczorową porą bardzo klimatycznie. Oczywiście należy pamiętać też o gościach, którzy palą papierosy aby nie czuli się niekomfortowo musząc oddalać się z miejsca przyjęcia chcąc ulec nałogowi. Do tego świetnie nada się właśnie ogród, taras lub chociażby balkon udostępniony weselnikom w lokalu. Jeśli jednak w naszym wymarzonym miejscu nie będzie możliwości wyjścia na zewnątrz zainteresować się trzeba kwestią klimatyzacji bo powszechnie wiadomo, że podczas przyjęcia z godziny na godzinę robi się coraz bardziej gorąco i nieprzyjemnie. Warto jeśli owa klimatyzacja działać będzie bez zarzutu.

Korzystając z zabytkowego miejsca warto wykorzystać je do sesji zdjęciowej, tradycji wszystkich nowożeńców ponieważ tego typu otoczenie jest bardzo urokliwe i świetnie prezentuje się na zdjęciach. Zwalnia to nas z poszukiwania odpowiedniego miejsca, dojazdu i co za tym idzie długim oczekiwaniem gości na Młodą Parę.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej