Jak urządzić salon z kuchnią?

Przedstawiamy ciekawe rozwiązania na urządzenie salonu z kuchnią. Pierwszą propozycją jest zaaranżowanie kuchni z popularną ostatnimi czasy wyspą kuchenną, drugą propozycję natomiast stanowi aranżacja ze ścianką ażurową ustawioną pomiędzy kuchnią a salonem.

Zbudowanie pomiędzy kuchnią a salonem wyspy z płytą grzejną oraz z blatem pełniącym funkcje stołu, okazuje się bardzo dobrym i popularnym pomysłem. Aranżacja ta zapewnia przede wszystkim bardzo swobodną komunikacją w całym otwartym pomieszczeniu. Osoba, która przygotowuje posiłki jest zwrócona w stronę osób siedzących przy blacie. Istnieje więc możliwość na prowadzenie swobodnej rozmowy, a tym samym stworzenie niezwykle ciepłej, rodzinnej atmosfery. Architekt wnętrza zaproponował w tym wypadku oddzielenie strefy kuchni od salonu za pomocą wyłożenia podłogi w innym materiale, niż ten, który został użyty w salonie. Zaproponowane zostało także zastosowanie osobnego oświetlenia kuchni, które ostatecznie zostało zamontowane w suficie podwieszanym. Kolejną propozycją w tej aranżacji jest wybranie frontów szafek w okleinie drewnopodobnej, które będą się bardzo dobrze prezentowały w stosunku do mebli, które stoją w pokoju.

W drugiej aranżacji natomiast architekt wnętrz zaproponowała przebicie ściany pomiędzy kuchnią a salonem, ale tylko w górnej części. Taki układ umożliwia bowiem z osobą, która pracuje w kuchni. Ponadto łatwiejsze jest dzięki temu serwowanie posiłków, oraz oddzielenie strefy kuchennej od części wypoczynkowej w salonie. Zaproponowano tutaj ustawienie asymetrycznego stołu, który jednym rogiem będzie wchodził w przestrzeń kuchni - taki zabieg pozwoli na wzajemne przenikanie się kuchni i salonu, które w rzeczywistości są od siebie oddzielone.

 

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej