Kreatywne ozdoby ścian

Bardzo wielu osobom znudziły się już ściany wyłącznie pomalowane jednolicie farbą, wytapetowane czy wykafelkowane. Obecnie każdy z nas poprzez aranżację swego domowego wnętrza - poprzez bardzo kreatywną aranżację, chce wyrazić siebie, swój styl i upodobania. A możliwości obecnie mamy tyle, że wręcz nie sposób tego wyliczyć, ale spróbujmy.

Po pierwsze malowanie. Jak wyżej już zostało wspomniane farba we wnętrzu nie musi być położona jednolicie. Naprawdę możemy eksperymentować z kilkoma różnymi kolorami. Każda ściana w innym kolorze, czy jedna ściana w dwóch kolorach to naprawdę coś interesującego. Ciekawą opcją jest również tak zwane postarzanie ściany za pomocą specjalnych farb, dzięki którym uzyskamy bardzo artystyczny efekt spękań. Warto jednak pamiętać o tym, że w takim wypadku ściana najlepiej wygląda jeśli jest "postarzona" tylko w części, a nie na całości powierzchni. Inna ciekawa propozycja to malowanie za pomocą szablonu. Jest to rozwiązanie naprawdę niedrogie, bo taki szablon może kosztować kilka czy kilkanaście złotych, a dzięki niemu nasza ściana, a zatem i całe nasze wnętrze nabiorą zupełnie innego wymiaru.

Innymi ciekawymi i bardzo kreatywnymi ozdobami mogą stać się tynki dekoracyjne, strukturalne, a nawet sztukaterie. Ludzie mieszkający w domach czy blokach zbudowanych z tradycyjnej cegły mogą przykładowo odsłonić ową cegłę - takie rozwiązanie staje się naprawdę bardzo modne.

Wiele interesujących dekoracji można uzyskać także za pomocą współczesnych tapet, a także fototapet, które obecnie zdecydowanie powracają do łask. Tak na dobrą sprawę nie ogranicza nas nic poza naszą własną wyobraźnią, no może ewentualnie strona finansowa danego przedsięwzięcia. Niemniej, jeśli jesteśmy naprawdę kreatywni to wspaniały efekt dekoracyjny na ścianie uda się nam uzyskać tanim kosztem.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej