Jak bezpiecznie dokupić płytki?

Przed remontem staramy się oszacować liczbę metrów bieżących płytek, jakich będziemy potrzebować do remontu łazienki. Podczas prac może się jednak okazać, że płytek z różnych względów zabrakło. Najprostszym rozwiązaniem jest ich dokupienie w sklepie, w którym kupiliśmy pozostałe. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy w tym sklepie już ich nie ma lub potrzebujemy dokupić płytek po jakimś czasie? Jak dobrać pasujące płytki w łazience do tych, które już kupiliśmy?

Przede wszystkim musimy sprawdzić, którego gatunku są płytki w paczce. Powinny być one najlepszego, I typu. Zapewni nam to ich wysoką jakość i nie pękanie bez przyczyny. Niższe kategorie mogą oznaczać, że płytki są stare, leżały długo na mrozie, pochodzą ze zwrotów etc. Dokupując płytki sprawdźmy, czy oznaczenia na ich pudełkach są ze sobą zgodne. Zwróćmy uwagę na nazwę, numer partii, odcień i kaliber. Może się bowiem zdarzyć, że płytki z różnych serii będą się od siebie różnić. Kaliber, to wielkość płytek – jeśli dokupujemy inny typ, kolor płytek do tych wcześniej wybranych sprawdźmy, czy są w tym samym rozmiarze.

Ważnym parametrem jest odcień płytek. Może się bowiem okazać, a jest tak często, że firma w ramach jednego koloru ma kilka różniących się odcieni. Jeśli więc nie chcemy mieć na ścianie balejażu z płytek, sprawdźmy te wartości przed zakupem. Niestety musimy o te detale zadbać sami i sprawdzić je dokładnie jeszcze przed opłaceniem lub potwierdzeniem odbioru. Pamiętajmy że odpakowanych płytek raczej już nie zwrócimy, chyba że wykryjemy w nich uszkodzenia fabryczne.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej