Jak ukryć pralkę w łazience?

Wiele z nas posiada małą łazienkę, w której chce zmieścić jak najwięcej ważnych i niezbędnych urządzeń, kosmetyków i akcesoriów. Równocześnie chcemy, by nie wszystko było widoczne dla postronnych osób. W tym celu najlepiej jest pochować przedmioty w szafkach, koszach, szufladach. Dziś istnieją rozwiązania, które pozwolą na zabudowanie praktycznie wszystkiego. Co jednak z pralką, którą większość trzyma w łazience? Czy możemy jakoś ją ukryć?

Oczywiście, jeśli tylko chcemy możemy zabudować lub schować ten sprzęt agd. Na rynku dostępne są pralki do zabudowy nie posiadają one zewnętrznej obudowy przez co są mniejsze i łatwe do wbudowania. Niestety mają też swoje wady. Przede wszystkim są droższe i trudne do naprawy przez całkowite obudowanie ich z prawie każdej strony. Zabudowanie nie jest jednak jedynym rozwiązaniem. Możemy skorzystać ze zwykłych, wolnostojących pralek i ukryć je w nowoczesnych szafkach czy blatach.

Przy zabudowie pralki powinniśmy pamiętać o kilku zasadach: kabli pralki nie wolno przedłużać, wokół sprzętu musi zostać po 2 cm wolnej przestrzeni na cyrkulację powietrza i ruchy pralki podczas wirowania. Dobrze jest w szafce wywiercić małe otwory, które zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza do i z pralki. A jak ukryć ten niezbędny sprzęt agd?

Możemy ukryć w łazience pralkę pod dużym blatem i zrobić pod nim szafkę lub zasłonić pralkę jakąś zasłonką przypiętą do blatu. Możemy pralkę wbudować w szafkę, a nad nią zrobić półki na inne przedmioty. Warto sięgnąć po wygodne dla nas drzwiczki – przesuwne lub otwierane tradycyjnie, w zależności od tego, co będzie wygodne dla nas w naszej łazience.

 

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej