Samodzielnie robimy dodatki do naszej kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem być może nie tak trudnym do urządzenia, ponieważ wystarczający jest zazwyczaj wybór jedynie koloru ścian oraz mebli. Nie powinno się zbyt wiele kombinować ponieważ efekt jest tym gorszy im więcej w kuchni mamy przesady i udziwnień. Zaszaleć można natomiast z dodatkami, które z pewnością ożywią nieco kuchnie. Doskonałym pomysłem jest samodzielne ich wykonanie. Z pewnością taka perspektywa spędzenia rodzinnego popołudnia, spodoba się nie tylko dzieciom ale także pozostałym członkom rodziny. Dobrym pomysłem jest samodzielne wykonanie świec żelowych.

Można wykonać zupełnie proste świece, które wyróżniać będzie tylko to iż będą przezroczyste, lub szalone świece żelowe, będące imitacją szklanki z herbatą mrożoną. Z pewnością ta druga wizja będzie znacznie ciekawsza nie tylko do wykonania ale także do ozdobienia nią kuchni. W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać się na zakupy do sklepu dla plastyków. Tam bez większego problemu dostaniemy zapewne parafinę w formie żelu oraz knot. Wcześniej warto sonie przygotować kilka plastrów ususzonej cytryny lub limonki. W pierwszej kolejności wykonujemy imitację kostek lodu. Wykonujemy je praktycznie tak samo, wlewając rozpuszczoną parafinę do pojemnika na kostki lodu. W trakcie kiedy parafina stygnie i tężeje, na dno wysokiej szklanki wrzucamy knot którego koniec przyklejamy na odrobinie wosku lub parafiny.

Następnie do szklanki wrzucamy stężałe już niby kostki lodu, plastry cytryny i zalewamy parafiną. Aby uzyskać efekt zapachowy, do parafiny dodajemy kilka kropel olejku zapachowego. Możemy dowolnie wybrać jego zapach, ale doskonale sprawdzi się tutaj zapachowy. Do parafiny powinniśmy dodać również kilka kropel brązowego barwnika. Dzięki temu kompozycja będzie bardziej wiarygodna.

 

Zobacz także

Jak wybrać idealne miejsce na wesele?

Osoby decydujące się na zawarcie związku małżeńskiego zwykle bardzo dbają o oprawę przyjęcia bo chcą aby...

Czytaj dalej

Sposoby wieszania plakatów i rysunków w bibliotekach

To zrozumiałe, że każda biblioteka ma stanowić miejsce nie tylko funkcjonalne, ale także przyjazne odwiedzającym...

Czytaj dalej